Naturistická rekreace v zahraničí v letní sezóně 2016.

Letní měsíce se pomalu, ale jistě blíží a pokud jste tak ještě neučinili, je nejvyšší čas se zamyslet – kam letos na “nuda” dovolenou. A v řadě destinací je už “skoro pozdě”.
Z jistých důvodů, zejména bezpečnostních, jsou některé destinace pro rok 2016 mimo zájem turistů – Tunis, Egypt, Turecko, řecké ostrovy blízké tureckému pobřeží a jiné zase v centru zvýšeného zájmu – Bulharsko, západní a jižní řecké ostrovy, Španělsko, Korsika, Chorvatsko, Černá Hora, …. A to se samozřejmě promítá i do obsazenosti naturistických resortů. Např. na Istrii (a nejen tam) je dnes velmi problematické nalézt volnou kapacitu – v řadě resortů a mnoha termínech už platí kategorické “STOP”.
Pokud tedy uvažujete o dovolené v FKK-resortech v Chorvatsku, Černé Hoře (finančně velice výhodný pobyt ve středisku Ada Bojana), na Korsice, na Zakynthosu či Krétě, na Kanárských ostrovech, Mallorce, ale i v Rakousku či Slovinsku, neváhejte. I na našich plavbách na jachtách Silva a Vjeko po Jadranu platí v některých termínech ono “STOP” a v těch zbývajících máme k dispozici již jen několik volných kajut. Rádi vás uvítáme na palubě – dle našich klientů neexistuje pohodovější dovolená.
Vzhledem k rozšiřujícím se hraničním kontrolám doporučujeme v roce 2016 cestovat vždy s cestovním pasem a pozor – děti musí mít svůj vlastní cestovní pas.
Pro cesty po chorvatských dálnicích doporučujeme pořídit si krabičku ENC (chorvatsko.uamk.cz/poplatky/enc-mytne-krabicky), ušetříte jak peníze, tak čas čekání u mýtných bran, zejména v okolí Záhřebu.
Přejeme vám šťastnou cestu na dovolenou a její pohodové a příjemné prožití v letošním letním období.
ing.Hájek, Natur Travel

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Články - události. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář